شرکت نقش ایام نما با کادری متخصص و با تجربه مشاور و مجری تبلیغات علمی شما بوده و محصول شما را با طراحی بهترین کمپین به اوج می رساند:

انواع کمپین:

کمپین معرفی:

جهت معرفی یک محصول اعم از خدمت، کالا یا برند تدوین و اجرا می شود. این نوع کمپین در سه فاز پیش معرفی، معرفی و پس معرفی قابل اجراست. نخستین کمپین هر برند یا محصول یا کمپین معرفی یک محصول جدید یک شرکت از این نوع هستند.

 

کمپین رویدادی:

تدوین و اجرای مجموعه اقداماتی برای بهره برداری از یک رویداد است. این رویداد ممکن است  منحصر به فرد و یا دوره ای و متناوب (سالیانه، فصلی، ماهیانه و...) باشد. کمپین های ویژه نوروز، ماه رمضان و یا حراج های فصلی و... از این دسته اند.

 

کمپین رسانه ای:

تدوین کمپین های بالای خطی یا پایین خطی بصورت جداگانه برای تحقق یک هدف مشخص.

 

کمپین ابزارهای ارتباطات بازاریابی:

تدوین و اجرای کمپین اختصاصا برای یک ابزار مشخص به همراه زیرمجموعه های آن است. مانند کمپین تبلیغاتی، روابط عمومی، کمپین پیشبرد فروش، کمپین بازاریابی مستقیم و...

 

کمپین یکپارچه ارتباطات بازاریابی و برند:

کمپین جامع و یکپارچه ویژه یک برند که عموما در حوزه ارتباطات برند وارد می شود.

 

کمپین یکپارچه برندآفرینی:

کمپین جامع و یکپارچه ۳۶۰ درجه که علاوه به حوزه ارتباطات برند در بخش داخلی برند (عملکرد) نیز تدوین و اجرا می شود.

 

 

مراحل اجرایی طراحی کمپین:

۱. بررسی بازار

باید مشخص می گردد بازار یا مشتریان کالایی که می خواهیم تبلیغات را در آن انجام دهیم چه خصوصیاتی دارند، عکس العمل رقبای تبلیغاتی با مشاهده و آگاهی از برنامه تبلیغاتی چگونه پیش بینی می شود، سهم بازار Market share فعلی آگهی دهنده چقدر است و چه عواملی را می توان به عنوان عوامل بزرگ و کوچک فهرست کرد که در تعیین استراتژی ارزیابی بازار کاربرد داشته باشد، نیز ممکن است از آمارهای موسسات پژوهشی و تحقیقاتی تبلیغاتی مانند پارک بازاریابی ایران استفاده شود.

 

۲ . تبیین هدف های تبلیغاتی

در آن وظایف هر یک از قسمتهای دفتر تبلیغاتی برنامه ریزی می گردد، به عنوان مثال سهم بازار مطلوب و مورد انتظار مدیران شرکت چقدر است ؟

 

۳ . محاسبه و بودجه بندی تبلیغات

با توجه به مراحل قبلی مشخص می شود که چه بودجه ای برای تبلیغات، بازدهی بهتری ایجاد می نماید. به عنوان تبلیغات در تلویزیون و ماهواره و شبکه های خارجی پربیننده بسیار گران است.

 

۴ . برنامه ریزی گروه خلاقیت

این مرحله شامل برنامه ریزی برای گروه خلاقیت است. فراموش نکنید که مهمترین اشتباهات در این مرحله انجام می شود و تصمیم گیری اشتباه در این مرحله ممکن است منجر به بدهکار شدن و ورشکست شدن گردد. همه خلاقیت ها باید در راستایی باشد که مورد توجه مشتریان واقع شود.

 

۵ . انتخاب رسانه Media

در این مرحله به دقت مشخص می شود که با توجه به اطلاعات مراحل قبل، از چه رسانه هایی و چه مقدار فضا و زمان، و چند نوبت تکرار باید در نظر گرفته شود.

 

۶ . برنامه ریزی گروه طراحی نسخه

در این مرحله، شرح وظبفه و برنامه کار طراحان هنری و اجرایی نسخه اولیه تعیین می گردد. این مرحله باید توسط افراد خبره صورت پذیرد تا کیفیت ایده های ارائه شده در حد قابل قبولی آماده گردند.

 

۷ . آزمایش و بازبینی پیش از انتشار نسخه

باید از شیوه های مختلف نظرسنجی استفاده شود تا مشخص گردد که آیا از نسخه ها استقبال خواهد شد؟ و استقبال چگونه خواهد بود؟ همچنین در این مرحله، ممکن است برخی از امور به مراحل قبلی بازگردانده و از نو اجرا شوند! طراحان برتر از برگشتن به مرحله اول هرگز هراسی ندارند و همواره اجرای پروژه ای را در دست می گیرند که از اثربخشی آن مطمئن باشند.

 

۸ . برنامه ریزی برای گروه تولید نهایی

نسخه ها و دستورالعمل ها باید به گروه تولید داده می شود تا متون چاپ، برنامه های رادیویی و تلویزیونی، بیلبوردها، آگهی های پستی و پیامکی تولید یا به اجرا گذاشته شوند. ممکن است امور اجرایی مرحله خارج از موسسه انجام شود که احتمالا هیچ تخصصی در تبلیغات ندارند . به عنوان مثال ساخت ماکت

 

۹ . نظارت بر اجرای صحیح برنامه ها

مسئولین و مشاوران تبلیغاتی باید بر اجرای صحیح برنامه نظارت داشته باشند تا مطابق نظر آن ها تبلیغات برای مخاطبان اکران شود. برخی جزئیات در خلال اجرای برنامه ها قابلیت تصمیم گیری می خواهند و باید بهترین تصمیم را در مورد آن ها اتخاذ نمود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

instagram     telegram     aparat